Duben 2013

Giveaway 4 od Sue

30. dubna 2013 v 5:55 | Terr
TADY se koná již 4. giveaway této blogerky :)

mon achat

29. dubna 2013 v 18:45 | Terr |  myself
Dnes jsem zjistila že nemám šampón a řasenku tak jsem si pučovala od mamky a odpoledne šla nakoupit, ale u řasenky to neskončilo :D

1. odlakovač, došel už před měsícem ale zatím jsem ho nepotřebovala :D a s tímhle jsem spokojená
2. Dr. Balm, už jsem nad ním přemýšlela hroozně dlouho a když si ho koupila kamarádka a je s ním spokojená, investovala jsem do něj:)
3. garnier stick, měla jsem vždy deodorant, tak chci skusit toto, protože je to rychlejší a nemusím čuchat po pokoji ještě 5 minut ten "zápach" spreje :D
4. řasenka od essence, nikdy jsem ji neměla a chtěla jsem ji skusit, tak udělám časem recenzi :)
5. řasenka od miss sporty, koupila mi ji mamka protože nevěděla že si jdu koupit taky, ještě jsem ji neměla ale štěteček vypadá zajímavě:) taky přijde recenze:)

No suma sumárum sem tam nechala skoro 300, ale tak, mam věci který potřebuju a investovat se do toho musí.. :)

Těšíte se na recenze? Používáte některou z těchto věcí?

la tulipe

29. dubna 2013 v 18:37 | Terr
Včera jsem dostala tulipánek od Davči, je mooc krásnej, dneska se otevřel! :) a napadlo mě udělat fotky, a vyšly, myslím si, dobře!:) můžete hodnotit:) ↓
v pozadí jsou obrázky, co mi kreslil Davča :)

náběr darlings.

28. dubna 2013 v 20:09 | Terr
Chtělo by to více čtenářů, více lidí kterým by se zde líbilo a proto teď nastává čas, kdy můžete do komentářů napsat pouze
  • přezdívku
  • blog
a já se ozvu :P

new column.

28. dubna 2013 v 18:58 | Terr |  beauty
už s hodně lidmi jsem se bavila jak na svém blogu uvítat více čtenářů, jak je zaujmout..
a několikrát mi opakovatli "beauty and fashion"
takže je to tu, založila jsem ji! :D
pokusím se být celkově aktivnější protože to tu hodně vázne a já se tomu CHCI věnovat! :)
takže doufám že co nejdřív přibyde 1. článek!!:)

it's just question

27. dubna 2013 v 8:45 | Terr |  Tema tydne
Každou hodinu angličtiny, když máme číst, někoho vyvolá a ať je to kdokoliv, vždy řekne "proč zrovna já" angličtina v naší třídě není oblíbený předmět, přitom mě baví, s minulým učitelem jsme za celej rok udělali 4 lekce, s tímhle mame 4 lekce za 2 měsíce..
No, ale myslím že tohle zažívá valná většina škol :D nejen v angličtině :D

No, ale já si někdy osobně říkám, proč zrovna já musím mít tak hroznou rodinu, když vidím že rodina mého přítele i když tam mezi sebou maji některý "mouchy" tak jsou veselí, drží spolu a maj se rádi, to já říct o své rodině nemůžu, jedinej s kym se vídám je teta z mamčiné strany a ségra.. jinak nikdo. tatovu stranu nenavštěvuji protože jejich rodina je celkově cholerická a divná..
Asi to zní hrozně, pro Vás kteří máte v pohodě rodiče, ale já mam ráda mamku dokud mi nezačne říkat co mam kdy dělat a na minutu mi nahrne 10 věcí.. Na to že mi bude 18 semnou jedná jak s 5letou.. A já už prostě mám svoji hlavu a chci si dělat věci po svém, tak to že máme byt 4+1 a ona semnou pořád spí v pokoji je trošku iritující.. Chápu že s otcem si nedokážou říct jednu větu bez řvaní, ale taky by to mohli nějak vyřešit, protože nemám žádný soukromí a musím pokaždé v 9 poslouchat "vypni ten počítač" jako kdyby nebyla moje věc jestli se vyspím nebo ne, tak i tak chodím vždy po 9 abych se vyspala ale nepotřebuju to od ní slyšet každej den..

No myslím že jsem sama sobě teď zkazila naladu :D takžee doufam ež Vám ne :D jen prostě, věta "proč zrovna já" u mě zní dost často, hoooodně moc často a je na to spoustu důvodů ale tak dlouhý články by nikdo nečetl! :D

zadání 3. kola

26. dubna 2013 v 18:54 | Terr
A je to tuu, dlouho očekáávané zadání, vím že jste čekali dlouho a proto se omlouvám!:)
Téma je:

Mé nejoblíbenější místo

Fotky zasílejte do 12. 5. 2013 na mail: terr.kovarova@gmail.com a do předmětu dejte název tématu a podepište se tam někam ať vím o koho jde:), ale nevím jestli to vyhodnodím hned ten den nebo později, nevím jak to bude s časem, každopádně se budu snažit dělat to rychle! Už zbývají jen 2. kola tak se snažte :P

Hi, i exist.

22. dubna 2013 v 18:16 | Terr |  myself
Vím vím, blog strašně zanedbávám, ale není to schválně.
Naposledy jsem se ozvala ve středu, od té doby?
Ve čtvrtek si ani nepamatuju co jsem dělala ani nevím jestli jsme byli ve škole? Divný O.o :D v pátek jsem to přežila a pak se válela s miláčkem dokud jen to bylo možný :)
v sobotu měl miláček zápas a vyhráli 4:1, dal 1. a poslední gól takže jsem byla a pořád jsem šíleně hrdá!:) potom jsem s ním do 7 ležela a povídali jsme si :)
v neděli jsme jeli do zoo a je tam tolik malinkych zviřateeeek že jsem se rozplývala u každýho skla! :D
a taky novinka, jsem ostříhaná, střihly mi to asi o 10 cm, abych to neměla zničenýý a zregenerovalo se to, ale mě se to prostě zdá až moc krátký, tak doufám že to rychle doroste:)
no a dnes, v pondělí jsme se fotili ve třídě, takže jsem oprášila sukýnkuu :) a vyšla už v jarním :) fotky se mooc povedly, takže až je dostanem tak Vám je sem dám, ať máte přehled o mé debilní třídě :D :)

étape 2 - časování sloves

17. dubna 2013 v 20:35 | Terr
Ve francouzštině je nejdůležitější výslovnost (která je velmi jednoduchá) a umět slovíčka (což už tak jednoduché není).
První nejčastěji používané sloveso je sloveso Être [čteno étr] význam "být"

jednotné číslo:
1. Je suis [ž svi]
2. Tu es [ty e]
3. Il/Elle est [il/el e]
množné číslo:
1. Nous sommes [nu som]
2. Vous êtes [vuzet] --> když jedno slovo končí na souhlásku a druhé začíná samohláskou, vážeme tyto slova a čteme jako jedno, proto to není vu et, ale čteme jako vuZet, S se nám promění v Z
3. Ils/Elles sont [il/el sont] --> "s" nakonci nikdy nečteme

Druhé nejčastěji používáné sloveso je sloveso Avoir [čteno avuár] význam "mít"

jednotné číslo:
1. J'ai [že] --> Je ai, je nesmysl, ve francouzštině nikdy nemůžou být dvě samohlásky vedle sebe, protože by se to četlo jako že a, a to se jim nelíbí, proto dají místo "e" apostrof a napíšou "ai" a čte se to jako "že"
2. Tu as [ty a] --> tohle je vyjímka "tu" se čte jako "ty" a "y" jim nevadí, proto se to čte "ty a"
3. Il/Elle a [il/el a]
množné číslo:
1. Nous avons [nuzavon] --> zase VAZBA
2. Vous avez [vuzave] --> VAZBA
3. Ils/Elles ont [ilzon/elzon] --> VAZBA

Myslím, že tyhle dvě slovesa budete potřebovat pro začátek nejvíce!:)

květ lidstva

16. dubna 2013 v 20:15 | Terr |  Tema tydne
Květ lidstva dnešní děti, ano tak by to mělo být, vždyť dnešní děti jsou generace budoucnosti.
Ale když se na ty děti podíváte, chce se Vám brečet.
Já se přiznám, ještě v 11 letech sem se v noci jednou počůrala, protože se mi zdálo o záchodě a prostě se mi chtělo na záchod :D Ještě ve 13 jsem si dokázala hrát s barbinama a nestydím se za to, hrála bych si i teď!! Nějakým způsobem mě to uklidňovalo, protože to byl svět ve kterým jsem dělala co jsem chtěla JÁ a né to co mi kdo nakazoval..
Do teď spím s plyšákem a to mi zanedlouho bude 18 a taky se za to nestydím, Felixe si hrdě beru s sebou na výlety:)

Ale podívejme se na dnešní 10 leté slečny. Jediný co chcou je mít nejnovější Iphone a Ipad, mít zrcadlovku a fotit se v zrcadle s duck face na facebook nebo polonahé aby měly co nejvíce lajků. Přijde mi to smutné, copak se dneš měří "krása" na to kolik má kdo tun makeupu na obličeji a kolik má kdo lajků u fotky? PROBOHA, nechápu to.
A taky je dnešním údělem holek přijít o panenství asi ve 13, já jsem hrdá na to že jsem o to přišla v 17 s někým koho doopravdy miluju a né s někým v křoví po akci a nepamatovat si ani jak vypadal.

Dnešní doba mi přijde strašná, holky si neváží samy sebe, dělají ze sebe něco co nejsou, ve 14 letech se malujou víc jak já se kdy malovat budu a stydí se vyjít nenamalované, ale neříká se copak, že je nejhezčí když vás kluk miluje i když vás vidí ve vytahaným tričku, nenamalovanou v teplákách a s rozcuchanýma vlasama? ANO ŘÍKÁ a všechny slečny bysi to měly UVĚDOMIT!
Nemá smysl jim to vtloukat do hlavy, musí na to přijít samy. Tímhle nechci říct že jsou takové všechny slečny toho věku a už vůbec ne že by se neměli malovat vůbec, ale přehánět to tak že vám stačí jedna tubička makeupu na den a řasenku máte v 10 vrstvách je doopravdy, přehnané!

Všem mým čtenářům chci závěrem poděkovat k dnešnímu pokoření návštěvnosti, už tu bylo 2 000 lidí :) A za to Vám moc děkuji!! :)